5.1 C
Marijampolė
2024 / 04 / 19

4 paprasti žingsniai, kaip išsikepti rudens desertų klasiką – slyvų pyragą: abejingų nepaliks

Ar jau skaitėte?

Ruduo – geriausias metas mėgautis sezoninėmis gėrybėmis, pavyzdžiui, kepti nuostabaus skonio ir aromato pyragus. Slyvų pyragas – vienas populiariausių rudeniškų desertų. Jį mėgsta tiek suaugę, tiek vaikai. Be to, tai puikus būdas į racioną įtraukti slyvų, o žinodami kelias gudrybes – šį desertą pasigaminsite greitai ir nesudėtingai. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad atvėsus orui pirkėjai mėgaujasi šviežiomis sodo gėrybėmis.

- Reklama -

Savaitgaliai Palangoje. Kur rekomenduojame apsistoti? Pramogos pajūryje…


„Ruduo – slyvų metas, todėl nenuostabu, kad šie kaulavaisiai dažnai atsiduria ir pirkėjų krepšeliuose. O būtent rugsėjo mėnesį jų ir perkama daugiausiai. Kad pirkėjai rastų kiekvieno skonį atitinkančių vaisių, jiems siūlome net kelių rūšių slyvas: mėlynąsias, geltonąsias bei rausvąsias. Iš jų didžiausio dėmesio sulaukia nuo seno pamėgtos mėlynosios slyvos“, – teigia V. Budrienė.

Slyvų pyragas.

Thierry Lauvray, prekybos tinklo „Iki“ konditeris, sako, kad nors slyvų pyrago kilmė iki galo aiški nėra, manoma, kad pirmiausia šis desertas plačiai paplito Anglijoje. Laikui bėgant jis išpopuliarėjo Italijoje ir kitose Europos šalyse.

„Skirtingose šalyse šis nepaprasto skonio desertas turi skirtingas gaminimo ypatybes. Pavyzdžiui, Anglijoje jis dažniau gaminamas iš džiovintų slyvų, kurios derinamos yra su kitais džiovintais vaisiais: razinomis, abrikosais. O Italijoje naudojamos šviežios slyvos, kurios derinamos su vanile, citrusų vaisių sultimis, cinamonu“, – pasakoja T. Lauvray ir dalijasi žingsniais, kuriuos sekdami išsikepsite nepaprasto skonio šviežių slyvų pyragą.

4 paprasti žingsniai, kaip išsikepti slyvų pyragą

Pasiruoškite įdarą. Išraiškingo skonio įdaras – vienas pagrindinių slyvų pyrago elementų. T. Lauvray sako, kad jį paruošti nesudėtinga. Be to, slyvų pyrago įdarui reikės vos kelių ingredientų. Nuluptų ir supjaustytų slyvų, sviesto, šlakelio citrinos sulčių bei tarkuotos citrinos žievelės, puodelio cukraus, žiupsnelio druskos, kardamono bei cinamono.

Gaminant įdarą pyragui pirmiausia reikėtų įkaitinti gilią keptuvę ar puodą, tuomet sudėti sviestą, pjaustytas slyvas, užpilti jas cukrumi, prieskoniais bei citrinos sultimis. Galiausiai palaukti, kol puode ar keptuvėje atsiradęs skystis šiek tiek nugaruos, ir viską apibarstyti tarkuotos citrinos žievele. Įdarą, pasak jo, galite pasiruošti ir iš anksto – mat jį į pyrago tešlą dėti galite tiek karštą, tiek jau pravėsusį. Be to, jeigu paruošėte per daug įdaro – galite jį užšaldyti.

- Reklama -

Eilė tešlai. Tešlai pasigaminti reikės 275 g miltų, 130 g sviesto, 2 kiaušinių trynių, žiupsnelio druskos, cukraus pudros. Pirmiausia dideliame inde sumaišykite visus sausus ingredientus. Sviestą supjaustykite kubeliais ir rankomis sumaišykite su miltais. Tuomet sudėkite 2 kiaušinių trynius, viską gerai išminkykite, susukite į maistinę plėvelę ir apie pusvalandį pašaldykite šaldytuve. Galiausiai tešlą iškočiokite. Jei visos paruoštos tešlos nesunaudosite iš karto, ją galite užšaldyti ir panaudoti po kelių dienų ar savaičių.

Palaikykite šaldytuve. Prieš kepant pyragą, specialią kepimo formą reikėtų ištepti sviestu. Tuomet formą gražiai, iš visų pusių aplipdyti tešla ir į vidų pilti paruošą įdarą. Iš likusios tešlos padaryti plonas juosteles ir gražiai jomis apdėlioti pyrago viršų. Galiausiai dar vieną kiaušinio trynį, šlakelį pieno ir cukraus pudrą reikėtų sumaišykite atskirame dubenyje ir išplakti. Gautu mišiniu patepti tešlą ir pyragą dar pusvalandį palaikyti šaldytuve, kad jis sustandėtų.

Kepimas. Taip paruoštą pyragą kepti reikėtų iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 min. Vėliau kaitrą sumažinti iki 180 laipsnių ir kepti dar apie pusvalandį. Paruoštą pyragą T. Lauvray rekomenduoja gausiai apibarstyti cukraus pudra ir palikti pravėsti, patiekti su plakta grietinėle arba mėgstamos rūšies ledais.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Kur rajone galite paženklinti gyvūną ir kiek tai kainuoja

Gyventojai nuo šiol privalo paženklinti ir užregistruoti savo šunis, kates ir šeškus, kad šalyje mažėtų beglobių augintinių. Kur tai galima padaryti ir kiek kainuoja?...

Slidinėjimo entuziastai pradeda planuoti žiemos atostogas

Likus keliems mėnesiams iki oficialaus žiemos starto, daugelis slidinėjimo entuziastų jau dairosi į kalnus. Slidinėjimas – pagrindinė šaltųjų metų mėnesių atostogų veikla, tapusi ne...

Išmaniųjų elektros skaitiklių Lietuvoje – jau 200 tūkst.

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pasiekė šių metų tikslą vykdant didžiausią Baltijos šalyse išmaniosios apskaitos projektą – Lietuvos gyventojams įdiegė 200 tūkst. išmaniųjų elektros...

Numatoma keisti biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką

Seimas pradėjo svarstyti Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus, pagal kuriuos...

Briuselio kopūstai, Frankfurto dešrelės, Kyjivo kotletas: kas iš tiesų juos sieja su Europos sostinėmis?

Europos dieną, kuri kasmet švenčiama gegužės 9–ąją, džiaugiamasi vienybe Europoje. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pažymi, kad žemyną vienija ne tik bendros vertybės, bet ir maistas – vieni iš kitų mielai perimame...

Tyrimas atskleidė: beveik 60 proc. Lietuvos moterų norėtų atjauninti savo odą

Jaunystės kultas – ne tik skambus pavadinimas, tai tikrų tikriausia realybė –60 proc. Lietuvos moterų norėtų atjauninti savo odą, atskleidė naujausia „Spinter tyrimai“ visuomenės nuomonės apklausa. Tačiau šį norą stabdo ne tik baimė atrodyti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS