8.4 C
Marijampolė
2024 / 05 / 12

Studentiška klasika – greitai paruošiami makaronai: 7 būdai juos visai nebrangiai pakelti į naują lygį

Ar jau skaitėte?

Penktadienį, lapkričio 17–ąją, minima Tarptautinė studentų diena. Gal šia proga bendrabučiuose studentai suruoš ir gausesnes vaišes, tačiau nuo studijų metų paprastai yra neatsiejamas ypač paprastas ir pigus maistas – greitai paruošiami makaronai. Jie paruošiami vos per kelias minutes, o jeigu pasinaudosite „Iki“ kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės patarimais, visai nesunkiai ir nebrangiai iš jų paruošite sotesnį ir maistingesnį patiekalą.

- Reklama -

„Šiuolaikiniams pirkėjams rūpi tiek kaina, tiek patogumas. Kasmet stebime stabilų vartojimui jau paruošto maisto paklausos augimą: salotų, kulinarijos patiekalų, sriubų, užkandžių. Greitai paruošiamos sriubos, makaronai irgi paklausios, nepriklausomai nuo metų laiko. Taupantiems laiką ir pinigus taip pat itin gelbsti „paruoštukai“ – pavyzdžiui, jau marinuota mėsa, šaldyta tešla kepiniams arba supjaustytų salotų mišinys gali gerokai sutrumpinti laiką virtuvėje“, – sako Vaida Budrienė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

Įdomūs faktai apie greitai paruošiamus makaronus

Greitai paruošiami makaronai.

Greitai paruošiami makaronai – kulinarinis fenomenas, sukėlęs revoliuciją greito ir patogaus valgyti maisto srityje. Jų šaknys – XX amžiaus šeštojo dešimtmečio Japonijoje. Momofuku Ando siekė sukurti lengvai paruošiamą patiekalą, kuris padėtų spręsti maisto trūkumo problemą po Antrojo pasaulinio karo.

Dabar žinomi kaip nebrangus maistas, iš tiesų pradžioje pradėti gaminti komerciniu būdu pradžioje jie buvo beveik prabangos prekė, nes buvo gaminami iš itin kokybiškų ingredientų, o japoniški makaronai udon buvo gerokai pigesni. Ilgainiui greito paruošimo makaronų gamyba persikėlė į Vietnamą, ir labai greitai atsirado konkurencija, o ingredientai pradėti keisti pigesniais dirbtiniais ir perdirbtais pakaitalais.

Ilgainiui greitai paruošiami makaronai tapo ne tik kulinariniu, bet ir kultūriniu fenomenu. Skaičiuojama, kad kasmet pasaulyje suvartojama per 120 mlrd. porcijų greitai paruošimų makaronų. Jų populiarumą įvairiuose pasaulio kampeliuose lemia tai, kad jie be galo pigūs, patogūs valgyti, o gamyba tetrunka kelias minutes. Tiesa, šis patiekalas yra kritikuojamas sveiko maisto šalininkų, mitybos žinovų. Visgi, bėgant metams jie tapo sveikesni, pavyzdžiui, gaminami pilno grūdo makaronai ir makaronai su sumažintu natrio kiekiu.

Patobulinkite makaronus su jau namuose turimais priedais

Pridėkite kiaušinį. Kiaušinį rasite kone kiekvienų namų šaldytuve, ir jis bemat greitai paruošiamus makaronus pavers sotesniu patiekalu ir papildys baltymais.

- Reklama -

Yra keli būdai, kaip tą padaryti. Galite įdėti skystai virtą kiaušinį – tuomet išleistas trynys susimaišys su sultiniu ir virs gardžia kremine sriuba. Panašų efektą suteiks ir vidutiniškai keptas kiaušinis. Galite į makaronus įdėti ir kietai virto kiaušinio ketvirčių, o jeigu ieškote įdomesnio varianto – išplakite kiaušinį indelyje ir supilkite juos į verdamus makaronus.

Praturtinkite daržovėmis. Taip papildysite ne patį sveikiausią patiekalą maistingais priedais, o kartu ir suteiksite naujų skonių. Čia galima išnaudoti savo išradingumą – naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves, rinktis jas pagal savo skonį.

„Prie greitai paruošiamų makaronų tiks supjaustyti kopūstai, špinatai, įvairūs daigai, bok choy salotos, plonai arba šiaudeliais pjaustytos morkos, konservuoti kukurūzai, žirneliai, edamame pupelės, ridikėliai, brokoliai. Naudokite tokias daržoves, kurių nereikia termiškai apdoroti, ir kurios tiesiog sušils nuo makaronų ir sultinio. Skonį taip pat pagerins pakeptas česnakas, imbieras, svogūnų laiškai“, – vardija G. Urbonavičiūtė.

Papjaustykite grybų. Klasikinį rameno ingredientą galite panaudoti ir greitai paruošiamiems makaronams. Paprasčiau nei paprasta – tiesiog pakepkite mėgstamos rūšies grybus su šlakeliu aliejaus ar sviesto keptuvėje, pagardinkite juos pipirais, vos vos druskos ir sudėkite į paruoštus makaronus. Taip jie pasipildys sodriu, žemišku skoniu, pagerės skonis ir tekstūra.

Įdėkite žemės riešutų sviesto. Tai gal skamba kiek neįprastai, tačiau G. Urbonavičiūtė patikina – šis priedas suteiks kremiškumo ir gylio skoniams. Galima paprasčiausiai įdėti šaukštą žemės riešutų sviesto į jau paruoštus karštus makaronus, ištirpinti ir gerai sumaišyti.

„Verta ir skirti 10 minučių, kad pasigamintumėte dar skanesnį padažą iš visai paprastų ingredientų. Sumaišykite šaukštą žemės riešutų sviesto, šaukštelį mėgstamo aštraus padažo, šiek tiek medaus, išspaustą česnako skiltelę ir makaronų pakelyje rastus prieskonius. Įpilkite į šį mišinį šiek tiek vandens nuo užpiltų makaronų, gerai išmaišykite ir supilkite ant ramenų. Galite pagardinti ir sezamo sėklomis, šiek tiek sojų padažo ar pjaustytais svogūnų laiškais“, – pasakoja kulinarijos technologė.

Pasigaminkite sviesto ir rudojo cukraus padažą. Socialiniuose tinkluose išpopuliarėjęs receptas – tai kreminiai, pikantiški greitai paruošiami makaronai, kurie tuo pat metu yra aštrūs, saldūs ir sūrūs.

„Gamyba visai paprasta, o rezultatas – fantastiškas. Keptuvėje ištirpinkite sviestą, įdėkite išspausto česnako ir šiek tiek pakepkite. Tuomet įdėkite aitriųjų paprikų dribsnių, įberkite rudojo cukraus ir šlakelį sojų padažo. Ragaukite ir įdėkite kurio nors ingrediento daugiau, kad padažas būtų subalansuotas pagal jūsų skonį. Makaronus ruoškite be prieskonių, juos nusausinkite ir sudėkite į keptuvę su padažu. Gerai išmaišykite – ir patiekalas jau paruoštas. Beje, jis derės ir su kiaušiniu“, – pataria maisto gamybos žinovė.

Įdėkite baltymų – vištienos, šoninės ar krevečių. Visiškai lengva – tiesiog pakepkite keptuvėje to, ko turite namuose, tuomet supjaustykite mėsą plonais griežinėliais ir sudėkite ant paruoštų makaronų. Dar geriau, jei tai derinsite ir su anksčiau minėtomis daržovėmis.

Šlakelis sojų padažo arba sezamo sėklos iškart pagerins skonį. Paprasčiausią patiekalą į kitą lygį pakelti gali vos vienas nebrangus ingredientas. Į paruoštus makaronus įpilkite vos šlakelį umami skoniu pasižyminčio sojų padažo. Nepadauginkite, kad nebūtų per sūru. Taip pat elegancijos ir geresnio skonio patiekalui suteiks ant viršaus pabarstytos sezamų sėklos, o jeigu turite – ir šlakelis sezamų aliejaus.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

„Rimi“ visą gruodį rems „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus

Nuo šios savaitės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus skirtinguose Lietuvos miestuose pasieks prekybos tinklo „Rimi“ parama. Paskelbus ir pratęsus antrąjį karantiną, vis daugiau organizacijos...

Išankstinis balsavimas įsibėgėja: „Baltosios pirštinės“ fiksavo pirmuosius pažeidimus

Antradienį prasidėjus išankstiniam balsavimui savivaldybėse, startavo ir rinkimų stebėjimas, prie kurio aktyviai prisideda visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ savanoriai. Pirmąją išankstinio balsavimo dieną stebėtojai vyko...

Rytais žemės paviršių balins silpnos šalnos

Rugsėjo 21-os dieną daug kur trumpas lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 12–17 laipsnių šilumos. Audioknyga: „Donbaso džiazas“ Karas kaip džiazas? Jonas Ohman savo...

Azarto apimti lietuviai vasarą paskyrė kelionėms po Lietuvą – 3 objektai nustebino labiausiai

Beveik keturis mėnesius trukusį projektą „Patirk Lietuvą su RASA" savaitgalį vainikavo apdovanojimai, vykę viename gražiausių Lietuvos kurortinių miestų – Druskininkuose. Turizmo dienų šventė pasirinkta...

Meksikos įkvėpta nebrangi vakarienė: 3 išeitys, kad jūsų takai nesubyrėtų po pirmojo kąsnio

Ieškantys greitos ir paprastai paruošiamos vakarienės jau senokai atradę takus. Šis iš Meksikos kilęs patiekalas gali tapti tiek užkandžiu, tiek sočiu, bet nebrangiu pagrindiniu patiekalu – ypač spalio 4-ąją, Pasaulinę takų dieną. Pasak Vaidos...

CUP: ateitis priklauso tvarumu besirūpinantiems prekybininkams

Modernaus miesto prekybos verslui tvarumas – lygiai toks pat svarbus, kaip ir čia gyvenančiam žmogui. Visiems šiandien tampa aktualu ir sveika gyvensena, ir planetos ateitis. Tai savo prioritetais patvirtina ir Vilniaus širdyje, šalia Neries...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS