10.1 C
Marijampolė
2024 / 03 / 28

Burnos higiena gali užkirsti kelią net ir širdies bei kraujagyslių ligoms

Ar jau skaitėte?

Burnos higienistas Edvinas Petrauskas.

Burnos higiena – viena iš dažniausiai odontologų siūlomų profilaktikos programų. Ji rekomenduojama ir pacientams po implantacijų ar kitų odontologinių operacijų, mat reguliariai ją taikant, galima užkirsti kelią periodontitui, dantų praradimui ar net širdies ir kraujagyslių ligoms.

- Reklama -

Periodontitas – tai mikroorganizmų sukeltas dantis supančių audinių uždegimas. Pasaulyje šia liga serga net 80 proc. Suaugusiųjų , Lietuvoje juo skundžiasi 8 iš 10 pacientų. Anot gydytojų, ši liga vystosi pamažu ir neskausmingai, tačiau būtent dėl jos, ilgainiui, netenkama dantų.

„Periodontitas yra XX amžiaus liga, o jos atsiradimui įtakos gali turėti daug veiksnių: bloga asmeninė burnos higiena, maistas, aplinkos sąlygos. Kraujuojančios dantenos valantis dantis, atsiradęs skausmingumas, susikaupusios kietos ir minkštos apnašos ant dantų, dantų akmenys – tai pirmieji simptomai, kurie išduoda periodontito riziką“, – pasakoja burnos higienistas Edvinas Petrauskas.

Periodontitą sukelia bakterijos, gyvenančios burnos apnašose. Mokslinės studijos teigia, jog šis uždegimas gali sukelti imuninės sistemos persitvarkymą visame organizme, o periodonto bakterijos, per pažeistus burnos ir dantenų audinius, gali patekti į širdies ir kraujagyslių sistemą, sukeldamos nepageidaujamas ir sunkias ligas.

„Liga gali atsirasti žmonėms, turintiems skrandžio ar kepenų sutrikimų. Taip pat rūkantiems žmonės yra didesnė tikimybė susirgti periodontito ligomis negu nerūkantiems. Lygiai tas pats žmonėms, kurie nesveikai maitinasi, kurie vartoja alkoholį“, – teigia E. Petrauskas.

Norint išvengti periodontito, būtina išmokti teisingai prižiūrėti dantis ir sistemingai lankytis pas dantų specialistus. Pasak burnos higienisto E. Petrausko, dauguma pacientų galvoja, jog įsisukus dantų implantus, kitos problemos dingsta. Tačiau implantus, kaip ir nuolatinius dantis, reikia nuolat ir kruopščiai prižiūrėti, nes kitaip kaulas, esantis aplink implantus, ims irti ir išsivystys periimplantitas.

- Reklama -

„Profesionali burnos higiena yra atliekama ultragarsiniu skaleriu ir specialiais rankiniais instrumentais, saugiai, nepažeidžiat danties šaknies paviršaus. Naujausia alternatyva – „Vector“ sistema, kuri garantuoja papildomą profilaktiką. Būtent šios terapijos būdu mes galime užkirsti kelią rimtesnėms problemoms, kuomet ištirpus kaului ima kristi dantys“, – pasakoja burnos higienistas Edvinas Petrauskas.

Prietaiso antgalis įvedamas į problemines vietas – kišenes, neliečiant dantų ir dantenų. Ultragarsiniai virpesiai, veikdami tikslingai, pašalina apnašas nuo dantų šaknų ir dantų kišenėse. „Vector“ sistemos dėka suskaidoma bakterinė plėvelė, esanti giliai po dantenomis. Tai yra palaikomasis gydymas žmonėms po implantacijų, periodontologinių operacijų. Be to, tai yra terapija, užkertanti kelią periodontologinių ligų atsinaujinimui.

„Per dvejus darbo su šia terapija metus, nė vienas pacientas nesiskundė, jog procedūra keltų skausmą ar kažkokį tai diskomfortą. Dauguma pacientų pastebi, jog po pirmos procedūros pagerėja burnos sveikatos būklė, dantų švelnumas. Kadangi mes pašalinam bakterinę plėvelę, dantenos ima gyti ir apgaubti danties paviršių. Reguliariai atliekant šią terapiją, dviejų-trijų metų laikotarpyje pradeda atsistatyti alveolinis kaulas, kuriame stovi mūsų dantys“, – sako burnos higienistas E. Petrauskas.

TOP naujienos

Patiekalai iš morkų užtikrina sveiką mitybą (receptai)

Morkos šaltuoju metų laiku sulaukia didesnio dėmesio ne vien dėl to, kad kiekvienam sniego seniui reikia nosies. Šios daržovės yra puikus skaidulų, vitaminų ir...

Dieną nuo mankštos pradedanti Laura Mazalienė: „Anksčiau prioretizavau darbą, bet dabar svarbiausia – gera jausena“

Trijų vaikų mama, verslininkė ir nuomonės formuotoja Laura Mazalienė visuomet nusiteikusi pozityviai bei optimistiškai, tačiau iššūkių, balansuojant tėvystę, darbą, nuosavą verslą ir sveiką gyvenimo...

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai,...

Spalio 22-os dieną debesuota, vietomis su pragiedruliais

Priartėjęs ciklonas artimiausiu metu lems daugiausia debesuotus ir drėgnesnius orus. Spalio 22-os dieną debesuota, vietomis su pragiedruliais. Kai kuriuose pietiniuose ir vakariniuose rajonuose palis (vyraus...

Horoskopai spalio 27 dienai

AVINASGrįžkite prie kažkada pradėto, bet taip ir nebaigto darbo. Per prabėgusį laiką įgyta patirtis padės į daug ką pažvelgti naujai. Gal tai ir nebus šedevras, bet tikrai padės jums geriau pažinti ir pasaulį, ir...

Urologas paneigė prostatitą gaubiančius mitus: liga nekenkia vaisingumui ir erekcijai

Sergamumas lytinių organų ligomis vyrų tarpe Lietuvoje – itin aukštas. Įvairių klinikinių tyrimų duomenimis, prostatitas kažkuriuo gyvenimo periodu vargina 35-50 proc. vyrų ir dažniausiai pasireiškia sulaukus vidutinio amžiaus. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro gydytojas...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS