18.4 C
Marijampolė
2024 / 05 / 16

Laiko „vagys“ – susirinkimai: kaip neįžeidžiant atsisakyti dalyvauti

Ar jau skaitėte?

Kiekvienas turbūt esame dalyvavę darbo susitikime, po kurio pagalvojome, kad veltui iššvaistėme laiką, per kurį galėjome atlikti svarbesnius darbus. Jei gavus pakvietimą esate garsiai atsidusę ar vartę akis ‒ laikas dėl to imtis veiksmų. Kaip neįžeidžiant atsisakyti dalyvauti darbo susitikime?

- Reklama -

„Jei dalyvaujate susitikime, kuris jums neaktualus, greičiausiai nebūsite nuoširdžiai įsitraukęs į aptarinėjamus klausimus. Pirma, tai gali mažinti ir kitų susitikimo dalyvių motyvaciją aktyviai dalintis idėjomis, diskutuoti. Antra, tokie susitikimai eikvoja jūsų laiką, kurį galėtumėte panaudoti efektyviau. Dažnai žmonės jaučiasi nesmagiai, bijo įžeisti, todėl neatsisako dalyvauti susitikimuose. Manau, kad gebėjimas tinkamai įsivertinti jūsų indėlį susitikimuose, gali padėti dirbti rezultatyviau“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

Prisidėkite iš anksto

Jei manote, kad susitikime galėtumėte būti naudingas, tačiau tuo metu prioritetą norėtumėte teikti kitiems darbams, iš anksto pasirūpinkite informacijos perdavimu.

„Greičiausiai visi esame atsidūrę situacijoje, kai jus liečiančio klausimo aptarimas susitikime trunka apie 10 min, tačiau viso susitikimo trukmė – 1 val. Likusį laiką susitikime, tikėtina, kad leistumėte neefektyviai. Tam, kad galėtumėte padėti kolegoms, tačiau tuo pačiu ir patys produktyviau naudotumėte savo laiką, rekomenduočiau vietoj dalyvavimo susitikime iš anksto parengti užrašus, į kuriuos kolegos galėtų atsižvelgti susitikimo metu“, ‒ tikina E. Staniulionė.

Ekspertė priduria, kad: „Neretai pasiteisina paprašyti, kad jus liečiantį klausimą aptartumėte patį pirmą. Apsitarę galėsite išeiti iš susitikimo ir toliau tęsti savo darbus“.

Pasidalinkite darbais su kolegomis

Turbūt visi esate atsidūrę situacijoje, kai susitikime esate labiau „klausytojas“, nes tiek ruošiantis susitikimui, tiek diskutuojant „pirmuoju smuiku griežia“ jūsų komandos narys, kolega ar vadovas.

- Reklama -

„Dažnai organizatoriai į darbo susitikimus pakviečia daugiau kolegų iš tos pačios komandos, skyriaus, nes žino, kad jie visi negalės dalyvauti. Taip neskiriant pakankamai laiko įvertinimui, kurių kolegų dalyvavimas tikrai suteiktų naudos, daug laiko iššvaistoma veltui. Jei su kolega kartu dirbate su tam tikra užduotimi, projektu ir žinote tą pačią informaciją, rekomenduočiau „pasidalinti“ susitikimais, kad laiką panaudotumėte efektyviausiai“, ‒ teigia žmonių ambasados vadovė.

Visgi, kad susitikimo organizatorius nepriimtų pokyčio neigiamai, vertėtų jį iš anksto įspėti, kad vietoj jūsų susitikime dalyvaus kitas kolega.

Įvertinkite, ar jūsų dalyvavimas būtinas

Jei esate pakviesti į susitikimą, kuriame neaišku ką aptarinėsite, kaip galite pasiruošti ir prisidėti, kokia jūsų rolė jame – verta užduoti šiuos iš pirmo žvilgsnio nepatogius klausimus dar prieš susitikimą.

„Nebijokite klausti – atsakymai padės įvertinti, ar jūsų dalyvavimas susitikime būtų naudingas. Tikėtina, kad ir pats susitikimo organizatorius sulaukęs klausimų gaus paskatinimą plačiau apgalvoti susitikimo tikslą, įsivertinti, kurių kolegų dalyvavimas tikrai būtinas“, ‒ teigia „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

E. Staniulionė priduria, kad net jei susitikime nedalyvaujate, galite paprašyti kolegų parengti susitikimo reziumė, kurioje būtų surašytos problemos, pakeitimai ar kita informacija.

Jaunius Špakauskas
„Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

TOP naujienos

Šalia istorinio dvaro – lietuviškasis Provansas

Matyti vynuogynus Lietuvoje dar nėra įprasta, tačiau pastaraisiais metais atsiranda vis daugiau entuziastų, nepabūgstančių imtis tokios mūsų kraštui nebūdingos veiklos. Šakių rajone esančio Zyplių...

Nemokami skiepai nuo rotaviruso infekcijos apsaugojo jau 28 tūkst. vaikų

Į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtraukus nemokamus skiepus nuo rotavirusinės infekcijos, per daugiau nei metus paskiepyta jau 28 tūkst. vaikų. Be to, pradėjus skiepijimus,...

Vilniaus universiteto psichologai siūlo nemokamą pagalbą sveikatos priežiūros specialistams

Nuo 2022 m. balandžio sveikatos priežiūros specialistai iš visos Lietuvos galės nemokamai naudotis atnaujinta, specialiai medicinos darbuotojams sukurta ir pritaikyta, internetine įtampos mažinimo programa...

Kokių pokyčių pandemija įneš į probleminių lošėjų gyvenimus?

Pamėgtų pramogų spektras keičiasi Lietuvoje įsiplieskus koronaviruso epidemijai, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, siekdama apsaugoti mūsų šalies gyventojus nuo galimo ligos plitimo, ėmėsi prevencinių priemonių. Daugelis mūsų,...

Du trečdaliai dviratininkų ir paspirtukininkų – be šalmo

Naujausi tyrimo duomenys rodo, kad kas antras Baltijos šalių gyventojas važinėja dviračiu arba paspirtuku. Tačiau didelė jais važiuojančiųjų dalis prisipažįsta nedėvinti šalmų. Taip elgiasi 63 proc. lietuvių ir 68 proc. latvių. Estai atsargiausi –...

Horoskopai liepos 22 dienai

AVINASMielai iškeistumėt kasdienybės rutiną į porą sparnų. Jaučiatės pernelyg neramus, kad galėtumėt nustygti vietoje. Jei nerandate kompanionų, nedvejodamas leiskitės ieškoti nuotykių vienas. Sudoku Online: Žaisti sudoku internete JAUTISPasaulis bus jums abejingas, bet būdamas pakankamai sumanus galite...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS